Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o štěně Obrazek

První očkování

První očkování lze provádět v šestém týdnu života a s pravidelným opakováním podle rady veterinárního lékaře nebo až ve věku osmi týdnů a s následným opakováním ve 12 týdnech.

 

Nácvik čistoty

S nácvikem čistotnosti je nejlépe začít ihned po odběru štěněte. Štěně většinou potřebuje vykonat svou potřebu po probuzení nebo po jídle.

Pokud máte zahradu a trávíte většinu času doma, máte nejlepší předpoklady k tomu, aby se štěně naučilo vykonávat potřebu mimo dům co nejdříve.

Pokud bydlíte v bytě , musíte se rozhodnout, jestli nejprve budete učit štěně chodit na noviny v bytě nebo hned od začátku zahájíte nácvik čistoty venčením. Občas se štěněti stane nehoda i v bytě, nikdy ho však za to netrestejte, mohlo by to mít nežádoucí následky.

Nácvik hygieny štěněte na noviny

Pokud je štěně v ohrádce, patrně si k vykonání potřeby vybere koutek v protilehlém rohu pelíšku. Připravte tam štěněti noviny, až zaznamenáte některý ze signálů, štěně ihned vezměte a odejděte s ním ven. Štěně nenoste, nechte je běžet za sebou, aby poznalo cestu. Za vykonání potřeby venku je pochvalte.

Výběr stravy

Poraďte se s veterinárním lékařem, jaké by měl váš pes používat krmivo, aby byl zdravý a neměl zdravotní problémy. Při výběru psa velmi záleží take na rase a věku.

Výběr hraček

Hračka by měla být vyrobena z pevného materiálu tak, aby ji pes nemohl rozkousat, ale nesmí být až tak tvrdá, že by mohla psa poranit při okusování. Pes dokáže hračku dlouho a intenzivně žvýkat, proto musí být vyrobena ze zdravotně i hygienicky nezávadného materiálu. Povrchová úprava hračky nesmí být taková, aby se z ní při žvýkání uvolňovaly toxické látky.

Nutné každoroční očkování

Nezapomínejte na to, že se svým psem musíte pravidelně navštěvovat veterinárního lékaře. Pes by měl každý rok očkován proti vzteklině a proti psince.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chci druhýho psa

(lola, 20. 9. 2010 14:50)

nawim jestlije dobré skombinovat foxíka s ohařem ale myslim že jo, protože oba mají podobnou povahu a ještě nawim jestli je o hodně těší starat se o dva než o jednoho těší to určitě je a le jestli o hodně tak to newim prosím poradte mi

Re: chci druhýho psa

(Admin2, 4. 11. 2010 22:16)

Záleží na tobě, z jedné strany to muže být zábava a z druhé strany pekná námaha...je to jen na tobě

Re: chci druhýho psa

(ludmila, 20. 1. 2015 17:59)

AHOJ je to dobre ale musis si koupit fenu nebo psa nesmi tihle dve rasy stejne kdyz mas pra kupfenu a nebo kdyz mas fenu kup psa a neni to tezke starat se o oba psi

štěně

(Petra, 22. 5. 2012 17:16)

Chtěla bych se zeptat, když si koupím šťěně, stáří 1-2měsíce, odčervené, očkované.Potřebuji ještě nějaká očkování?Děkuji

Re: štěně

(adelajda 1, 19. 8. 2012 17:18)

očkování potřebují jen když to budou potřebovat a něco jim bude.jinak ne.

Re: štěně

(ludmila, 20. 1. 2015 17:55)

ahoj kdyz e ockovane tak uz nepotřebuje

Jidlo

(Katerina, 4. 3. 2012 21:30)

Kdyz se hned tak nedostanu na veterinu tak co by melo jist stene vlcaka?

nevim jak poradit

(haha, 11. 8. 2010 13:04)

nevim jak poradit!

Kam s ním

(Irena, 16. 12. 2009 17:00)

Za několik dní dostanu štěňátko Německého vlčího špice . Bydlíme v domku , venku máme zateplenou boudu a myslím si , že by v dospělosti mohl být venku i v zimě , jak jsem se dověděla od chovatele . Problém mám ale v tom ,že štěňátko je narozené v bytě a není zvyklé venku , navíc je zimní období . Vím , že i já ho musím mít nyní doma v teplíčku . Předpokládám , že ho v jarních měsících , až bude hezky , budu nechávat již na zahradě , ae nevím , jestli je to správné . Prosím poraďte . Děkuji

pece

(Marek, 12. 1. 2009 12:39)

Konecne uz vim jak se o pejska starat je malo stranek na kterych to je